(1. Bölüm)

Uçsuz bucaksız yeşil alanları, el değmemiş muhteşem doğası, huzurlu yaşamı ve sahil boyunca uzanan cennet gibi plajlarıyla Dalaman’ın gezilecek tarihi ve turistik yerlerinden bazılarını bugün köşemizde konuşacağız.

DALAMAN ÇAYI

Dalaman Çayı adrenalin meraklılarının gözde yerleri arasına girmeyi başardı. Rafting için çokça tercih edilen yer olan Dalaman Çayı, çılgınca akan suları ile hem eğlence imkanı sunmakta hem de dinlenmek isteyenlerin tercih ettiği yerlerden biri oldu diyebiliriz.

Dalaman Çayında zorluk seviyesine rafting yapılıyor. Ayrıca yeni öğrenenler için rafting yapma imkanı da bulunmakta. Dalaman da apart otel veya butik otel konaklamalarınız da, gezi turlarınıza daha çok zaman ayırabilirsiniz. O zaman ne diyoruz biraz adrenalin mi gerek bize?

DALAMAN SARSALA KOYU

Dalamana ilk geldiğimde, muhakkak görmelisin denilen ilk plaj ve cennet koy. Doğanın tüm renklerinin sizinle beraber yolculuk ettiği bir yol düşünün, öyle güzellikler arasında yol alıyorsunuz, her noktada durup  bir fotoğraf çekme ihtiyacı duyduğunuz ender yolculuklardan birisi Sarsala Koyu.

Ve sonun öyle bir tepeye geliyorsunuz ki aşağısını ilk gördüğünüzde ben bunca sene neden buraya gelmedim, nasıl bu sularda yüzmedim diyerek bir şaşkınlık yaşamadan o tepeden aşağı inmeniz imkansız gibi bir şey:))) Sarsala Koyu Dalaman ilçe merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Çam ağaçları ile çevrili olan Sarsala Koyu doğal güzelliği ile dikkat çekiyor. Tekne ve yatların uğrak yeri olan Sarsala Koyu, az sayıdaki butik otelleri, Sarsala Koyu’nu tam bir kaçış ve huzur noktası haline getirdiği kesin.

Dalaman konaklamalarınızda muhakkak görmeniz gereken ilk yerlerden birisi.

BATIK HAMAM KOYU

Dalaman dan 20 km mesafe de yer alan; sağlı sollu limon bahçeleri arasından keskin virajlı yollardan denizi izleyerek yavaş yavaş giderek eşsiz manzaralar eşliğinde Sarsala Koyuna ulaştıktan sonra; bu bölgeden tekne ile 15 dakika da ulaşabildiğiniz; karayolu ile ulaşımı olmayan insan eli değmemiş nadide bir koy; Hamam koyu diye de bilinir, karşısı Kleopatra .. Tertemiz bir deniz küçük bir iskele ve tam anlamıyla ıssız bir ada, işletmesi nefis ,yerin sahibi Yüksel abi ve ailesi şahane insanlar.

Zaten koya yaklaştığınızda cennet diye bir söz ağzınızdan akıp gidiyor. Dalamanın benzersiz koylarından biri olan Hamam koyu, çoğunlukla Göcek iline ait sanılıyor, gerçeği Dalamanın bir koyu olması. Bence popüler tatil yerlerini artık bırakma zamanı geldi. Kendimize bazen önem vermek lazım ne dersiniz?